İzmit Panel Kapı

İzmit Amerikan Kapı

0 546 670 59 91

İzmit Panel Kapı yaşam alanlarının girişinde yer alan, iç mekanla dış mekanı, ev ya da çalışma mekanlarındaki farklı işlevlere sahip bölümleri birbirinden ayıran ve sizleri olduğu gibi misafirlerinizi de ilk karşılayan parçalar, oda kapılarıdır. Unutmayalım ki kapılar mekanın dekorasyonuna da dahildir, dolayısıyla göze hitap eden yapıda olmalıdırlar. Kapı seçiminde doğru tercihler yaparak evinizin dekorasyonunu şık bir dokunuşla tamamlayabilirsiniz.

Kapı modellerimiz ve fiyatlar hakkında bilgi almak için lütfen arayınız!

 

İzmit Amerikan Kapı

Kapı panellerinde kullanılan ağaç lifleri, özenle seçilen ağaç cinslerinden elde edilmektedir. Mükemmel kaliteye sahiptir. Klasikten moderne zengin kapı paneli modelleri ile yaşadığınız mekanlarda farklılık oluşturur. İsteğe bağlı olarak cam bölmeli veya karolajlı olarak üretilebilen. Amerikan kapı panelerinin en büyük avantajı kesilerek ebatlanabilmesidir. Bundan dolayı ölçü problemi yoktur.

Evlerinizi Güzelleştirecek Kapı Modelleri Nelerdir?

İzmit Amerikan Kapı

İşlevleri gereği bir evin en temel parçalarından olan kapılar, evi dış dünyadan ve evin odalarını birbirinden ayırır. Eviniz için kapı seçimi yaparken, öncelikle kapının modeline ve yapımında kullanılan malzemeye karar vermelisiniz. İç ve dış kapılar için tercih edebileceğiniz farklı seçenekler mevcuttur.
İç kapılar; ahşap, lake, laminant, melamin, membran, MDF, PVC gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Kullanılan malzemenin kalitesi, kapının ağırlığını ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını belirleyecektir. Ev içerisindeki ses ve ısı izolasyonunda da yine iç kapıda kullanılan malzeme önemli rol oynar. Ahşap kaplama daha klasik bir çözümken, laminant, melamin ve diğer plastik türü malzemelerle imal edilen kapılar günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Kapı modelleri farklı malzemelerin üzerine uygulanabilir. Amerikan kapılar; en yaygın kullanılan modellerdendir.

Ağırlıkla melamin ya da MDF panel üzerine uygulanır. Hafif, pratik ve ekonomik bir tercihtir. Aynı zamanda seri imalata uygun olduğu için kolayca temin edilebilir ve kolay monte edilebilir. Kolay temizlenebilir. Camlı kapılar; ahşap, MDF ya da melamin gibi farklı malzemeden oluşan bir kapı paneline cam bir bölme eklenmesiyle oluşur. Bu cam bölme yalnızca kapının üst kısmında yer alabileceği gibi boydan boya da olabilir. Özellikle küçük odalarda ve dar alanlarda, genişlik ve ferahlık algısı yaratmak için tercih edilebilir. Katlanır kapılar; aynı zamanda akordeon kapı olarak da adlandırılır.

Daha çok PVC malzeme üzerine uygulanan bu modeller, evini bölümlere ayırırken yerden de tasarruf etmek isteyenler için idealdir. Yanlara doğru katlanarak açıldığından, içe ya da dışa doğru ek bir alana ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Dış kapı seçiminde güvenlik ve sağlamlık en önemli kriterlerdir. Sağlam bir kapı hem uzun ömürlü hem de dışardan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Çelik kapılar, özellikle evlerin dış kapısı olarak yaygınlıkla kullanılır. Dış kapı, apartman giriş kapısı ve bahçe kapısı olarak tercih edilen diğer kapılar ise cam, alüminyum ve demir kapılar olarak sınıflandırılır.

Amerikan Kapı Nedir? Amerikan Kapı Özellikleri

Ülkemizde bulunan ve ilk olarak seri üretimde olan ve en alışılmış kapı örneği amerikan kapıdır. Model ve tasarımı az olsa da en fazla satılan kapı amerikan panel kapı çeşitleridır. Peki neden amerikan kapı? Uygun fiyat, çabuk tedarik ve kolay montaj diyebiliriz. Fabrikasyon ve seri üretim olan bu kapılar lake cila olarak da imal edilir. Normal kollar kullanılmakla beraber, otel kilidi dediğimiz topuz kollar da bu kapılarda sıkça kullanılmaktadır.

Püf Noktası: Kapı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Kapı seçiminizin evinizin dekorunu tamamlayabilmesi ve ruhunu yansıtabilmesi için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Kapı yüzüne, kullanılan malzemeden bağımsız olarak çeşitli desenler uygulanabilmektedir. Boyalı, cilalı, lake ya da ahşap kaplamalı kapılar mevcuttur. Bunlar arasından evinizin renk ve desenlerine en uygun, tüm odalarınıza uyabilecek bir seçim yapmalısınız. Onlarca farklı seçeneğe sahip kapılar arasından seçim yapmadan önce evinizin ana renklerini gözden geçirmelisiniz. Kapıların ebatları, en, boy ve yükseklik olarak farklılık gösterebilmektedir.

Kapı satın almadan önce evinizdeki ve odalarınızdaki bu ölçüleri de kontrol etmek gereklidir. Dış kapı seçerken, estetiğin dışında, asıl olarak güvenlik ön planda tutulmalıdır. Kilit ve menteşe özellikleri, kasa kalınlığı gibi bilgileri incelemek bu konuda size fikir verebilir. Darbelere ve dış etkilere karşı dayanıklı, kaliteli bir seçim yaparak evinizin ve ailenizin güvenliğini sağlayabilir, geceleri huzurla uyuyabilirsiniz. Kaliteli bir çelik kapı seçimi, uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz için aynı zamanda ekonomik bir seçim olacaktır.

Evin hangi bölümünde kullanacağınıza göre çeşitli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin katlamalı modeller, kiler ve ardiye gibi dar alanlarda size yer kazandıracaktır. Kapının yana açılması sayesinde önüne dolap, gardırop gibi kapaklı mobilyalar yerleştirilebilir. Aynı şekilde camlı kapılar, koridora açılan küçük odaları daha geniş ve ferah gösterecektir. Banyo ve tuvalette tercih edilecek kapılarda malzemenin suya dayanıklı olmasına önem verilmelidir.

İzmit Amerikan Kapı

Amerikan Kapı Hakkında

Amerikan kapılar hafif kapılardır. Camlı ve camsız olarak üretilir. Bu kapılar ülkemizde imalatı ve mağaza satışları en yoğun olan ve tüm kapı mağazalarında bulabileceğimiz kapılardır. Menteşe aksamı, kilit aksamı, kol aksamı standart olarak üretilir ve bildik uygulama ve montaj ile yapılır. Amerikan kapı panel kapı ve camsız kapı olarakta bilinir. Genelde beyaz ve lake cilalı kapılardır.

Amerikan kapı yüzeyi mdf kaplıdır ve standart fabrikasyon ölçülerdedir. Burada tek dikkat edilmesi gereken nokta, yüzey mdf malzemesinin kalınlığıdır. 3mm, 4mm, 5mm yada 6mm olarak imalatı yapılıyor ve en sağlamı 5mm-6mm yüzey kaplaması olanıdır. Tek farkı fiyatının 3mm (çok zayıf ve darbelere dayanıksız) ucuz, 6mm biraz daha pahalı olmasıdır. Lütfen fiyat alırken, “daha ucuzunu buldum” diyerek aldanmayın! Sonuç olarak amerikan kapı fiyatları aşağı yukarı standarttır.

Pres kapılar ve kaplama kapılara göre amerikan panel kapı hafif ve taşıması kolaydır. Bu kapıların cilaları fabrikasyon yada el ile de yapılmaktadır.
Amerikan Kapı Özellikleri Hakkında

İç mekan kapılardan olan amerkan kapıların özellikleri; diğer kapılara göre statik lake olması, hafif olması ve seri üretim olmasıdır. Amerikan kapı pres mdf kapıdır. Bu kapıların ilk özelliklerinden birisi, otel kilit kapılar diye bilinmesidir. Amerkan kapı montajı ezber montajlar ile aynıdır. Bu kapılar da ahşap kapıdır, lake cilalıdır ve istendiğinde zımpara ile tekrardan boyanıp cilalanabilir. Herkezinde bildiği gibi ekonomik kapılar sınıfındadır. Amiyane tabir ile ucuz kapılardır.

Amerkan kapı fiyatları diğer özel sipariş kapılar ile de kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya fark etmektedir. Toplu konutlarda, site blok bazlı konutlarda amerkan kapılar en çok tercih edilen kapılardır. Genelde beyaz olarak üretilir, aynı zamanda kahverengi ve krem renkleri de mevcuttur.

Kapı bir evin ve iç mekanın değerini artıran unsurdur. Kapı seçimleri bu nedenle zevklere göre ve maliyetlere görede değişmektedir. Ahşap panel kapılar diye de adlandırılan amerikan kapılar, ülkemizde yıllardan beri kullanılan ve aynı renk, model ve ebatları her daim bulunabilecek kapılardır. Kullanım alanlarının çeşitlerine gelirsek, daire içlerinde amerikan kapılar, banyo wc ve yatak odalarında kapalı panel kapı olarak kullanılır.

Mutfak, salon ve oturma odaları gibi yerlerde ise camlı karolajlı olarak kullanılır. Ofislerde ve işyerlerindeki genel kullanım modelide panel ve camsız olarak tercih edilmektedir. Amerikan kapıların montajları kol ve kilit gibi aksamları da yıllarca kullanabileceğiniz sağlamlıklardadır. Bu şekil kapıların tercih sebepleri ise hafif ve ekonomik olmasıdır.

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91