Kocaeli Lambiri Tavan

0 546 670 59 91

Lambiri fiyatları ile alakalı olarak inceleme yaptığımızda genel itibari ile son derece uygun fiyatlı ürünler olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Kocaeli Lambiri Tavan kaplama konusunda da en iyi seçenekleri sizlere sunduğundan dolayı kolaylığın ne kadar ön planda olduğunu çok daha rahat bir şekilde görebilme şansına sahip olabileceksiniz. Bu da fark yaratan bir deneyimdir.

Birçok ziyaretçimiz lambiri fiyatları 2020 yılında ne kadar şeklinde soru soruyor. Lambiri fiyatları belirlenebilmesi için öncelikle hangi kaliteden alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bununla beraber teras, balkon, bahçe yada çardak gibi alanlarda kullanılacak lambirilerin m2 ölçüsünü de bilmelisiniz.

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli Lambiri Tavan

Lambiri montajı ile alakalı olarak internet üzerinde araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.Montajı son derece basit olan ürünlerden birisidir. Genel itibari ile incelediğimiz zaman özellikle en iyi seçenekleri sizlere sunar. Görsel olarak farklı farklı üretim seçeneklerini bizlere sunduğundan dolayı insanlar arasında çok daha fazla popüler hale gelen ürünlerden birisidir.

Lambiri kurulum videoları internet üzerinde en çok araştırması yapılan ve insanların en çok ilgi ile takip ettikleri unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Yeni nesil evlerde kolay bir şekilde çatı montajı ya da balkonlarınızın tavanlarında gerçek bir kalite görüntüsü elde etmek istediğinizde sizler için en uygun ürünlerden birisi olacaktır. Kesinlikle denemelisiniz.

Lambiri nereden alınır? Genel itibari ile lambiri üretimi yapan yerler yer döşeme üzerine üretim ya da satış yapan yerlerdir. Lambiri plastik bir malzemedir ve bu neden dolayısı ile dayanıklılık anlamında sıkıntı çıkarmaz. Montaj esnasında monte edilen zemini ne kadar sağlam tutarsanız o kadar ciddi sağlamlık elde etmiş olursunuz. Genel itibari ile deforme etmediğiniz sürece çok uzun süreler kullanabileceğiniz ürünlerden birisi olarak da niteleyebiliriz. Fiyatları da diğer ürünlere nazaran çok uygun olduğundan dolayı bu alanda yepyeni bir sektör oluşturulma çabası içerisindeler.

Ahşap ve Plastik lambiri modelleri evde duvar, balkon, teras tavanı, balkon gibi mekanlarda çokça tercih ediliyor. Ahşap modeller hem sağlıklı olup hem de şık bir tasarıma sahiptir. Farklı bir hava katmaktadır odalara. İşte 2020 en güzel lambiri modelleri..

En Güzel Ahşap Lambiri Modelleri

PVC lambiri, tavan kaplamada uzun ömürlülük sağlıyor. Pratik malzemeleri ile kısa sürede montajı gerçekleştirilebiliyor. Farklı renk ve seçenekleri ile kullanıldığı mekânın havasını anında değiştiriyor. Yüksek dayanıklılığı ile hem ses hem de ısı yalıtımını destekliyor. Tavan yalıtım seçenekleri arasında en ekonomik çözümü oluşturma özelliği taşıyor. Boya, badana istemeden uzun süre kullanılabiliyor.

PVC Tavan Lambiri İle Üstün Koruma

Hücresel PVC esaslı, kurşunsuz hafif yapı ile üretilen PVC tavan lambiri, su emmeyen yapısı ile rutubete karşı direnç gösteriyor. Bakteri, mantar oluşumunu engelliyor. Uygulanan mekânı böcek, karınca gibi haşerelere karşı koruyarak hijyene yüzde yüz destek veriyor. Kolay temizlenmesi, boya ve bakım istememesi ile mekânı her daim yeni gösteriyor. Sıcak ve soğuktan etkilenmiyor ve ısı yalıtımını sağlıyor. Bu özellikleri ile PVC tavan lambiri tavanı kaplamak, dekore etmek ve su geçirmez hale getirmek için en iyi alternatifi sunuyor. PVC tavan lambiri asla dökülme, çatlama, kabarma yapmıyor. Ayrıca kanserojen madde içermediği için sağlıklı bir tavan kaplama malzemesi olarak gösteriliyor. En çok banyo ve tuvalet gibi nemli alanlarda tercih edilse de iç mekanlarda, normal tavan kaplamalarında da kullanılan PVC tavan lambiri, evlerin ve işletmelerin kalorifer, su boruları ve tesisatını örterek estetik bir görüntü sunuyor. Su bazlı temizlik ürünleri ile kolaylıkla temizlenebilen PVC yapısı teraslar ve kamelyalarda, bina ek bölümlerinde, garajda, karavanda, şantiye yapılarında, prefabrik ve konteyner tavanlarında alternatif olarak kullanılabiliyor. PVC tavan lambiri kolay tamir edilebilir özelliği ile asma tavanlarda en sık tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Silikon ve yapıştırıcılar ile tavana uygulanıyor. Hızlı uygulanabilmesi sayesinde zaman tasarrufu sağlıyor. 10’lu paketler halinde 20 cm x 1 metreden 20 cm x 4 metreye kadar seçenekler ile sunuluyor. Bu seçenekler arasından tavan ölçülerinizi belirleyip, ölçülere en uygun PVC tavan lambiri modelini seçebilirsiniz.

plastik lambiri

Tavan Kaplamasında Etkili Sistem

PVC tavan lambiri modelleri sağlam ve dayanıklı olması sayesinde eğilmeden veya bükülmeden yıllarca dayanabiliyorlar. Kırılgan olmamaları sayesinde uygulama sırasında kırılma ve hasar görme olasılıkları bulunmuyor. Alternatif tavan kaplamalarına göre uygulama esnasında tozlu ve kirli bir ortam oluşturmuyor. PVC tavan lambiri çeşitleri tavan kaplamasında kullanılan en hafif malzemelerden oluşuyor. Bu özelliği taşınması ve kurulmasını kolaylaştırıyor. Temizliği tüm tavan kaplamalarına göre çok daha kolay nitelikler taşıyor. Sadece nemli bir bezle veya yüzey temizleyicilerle rahatlıkla temizleniyor. Neme dayanıklılığı sayesinde kolay kolay leke tutmuyor. İstenilen renk ve desenlerde üretilmesi sebebiyle ev dekorasyonunu zenginleştiriyor. Desenleri sayesinde PVC tavan lambiri ek yerleri gizlenebiliyor. PVC tavan lambiri seçenekleri arasında düz renkler olduğu gibi parlak efektli ve ahşap desenli modeller de bulunuyor. Düz ve parlak renkler özellikle banyo dekorasyonunda tercih edilirken, ahşap desenli lambiri modelleri iç mekanlara rustik bir görünüş kazandırıyor.

Acaba PVC tavanlar lambiri çevre dostu mudur?

PVC tavan lambiri ahşap desenleri ile ahşap kullanımına iyi bir alternatif oluşturuyor. Dolayısıyla ağaç kesimini azaltıyor. Ayrıca, iyi bir izolasyon malzemesi olması dolayısıyla enerji tasarrufu sağladığı için karbondioksit salınımının azalmasına yardımcı oluyor. PVC atıkları da kâğıt ve cam atıkları gibi geri dönüştürülebilir özellikler taşıyor.

PVC tavan lambiri bakım gerektirirse nasıl yapmam gerekiyor?

PVC tavan lambiri sağlam malzemelerle üretildiği için kolay kolay bakım gerektirmiyor. Ancak, küçük küçük plakalardan oluştuğu için bakım yapmak istediğinizde, tavan kaplamasının tamamını değiştirmenize gerek kalmadan sadece istenilen bölgeyi çıkararak yenileyebilirsiniz.

PVC tavan lambiri boyanabilir mi?

PVC tavan lambiri çeşitlerinin çok sayıda renk ve çeşitleri bulunduğu için ekstra bir boyamaya ihtiyaç duyulmaz. Ancak istenildiği takdirde, zımparalanarak PVC lambiri boyanabilir.

Lambiri

Mekanların hem iç hem de dış cephe dekorasyonları oldukça önemlidir. Pek çok kullanıcı kendi tarzlarına uygun dekorasyon için çeşitli araştırmalar yapar. Tavan dekorasyonları, duvar süsleri ve mobilyalarla kendi istedikleri görünümü yakalamaya çalışır. Dekorasyonlar mekanları daha şık ve sıcak gösterir. Özellikle tavan ve duvarlarda farklı esintiler yakalamak isteyenler için lambiri modelleri ihtiyaçlara cevap verir. Lambiri modelleri farklı malzeme çeşitleri ve desenleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Ahşap, plastik, metal veya taş ile üretilen çeşitleri ile ofis ve ev gibi her mekana uyumluluk gösterir. Kolay kullanım sunan lambiri çeşitleri arasından dekorasyonunuzu tamamlayacak stilleri seçebilirsiniz. Lambiri fiyatları ve boyut gibi farklı detayları için ürünlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Dekorasyon ve fonksiyonel bir alan yaratmak amacıyla kullanabileceğiniz farklı malzeme ve ürünleri görmek isterseniz yapı market ve bahçe sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

izmit dekorasyon

 

Lambiri Nedir?

Lambiri, mekanların duvar ve tavan tasarımlarında kullanılan bir çeşit kaplamadır. Bu kaplamalar ahşap, plastik, metal ve mermer gibi malzemelerden üretilebilir. Genel olarak 8 cm genişliğinde ve 2-3 cm kalınlığındadır. İsteğe göre daha kalın ve daha uzun modelleri mevcuttur. Daha otantik bir görünüm için kullanıcılar sıklıkla ahşap kaplamalara yönelirler. Bu ahşap kaplamalar koyudan açığa, farklı renk seçenekleriyle pek çok alternatifi gözler önüne serer. Lambiri tahta veya ahşap ürünler birçok ağaçtan elde edilebilir. Renklerini ise yapıldığı ağaçların tonlarından alır. Binbir çeşit renk seçeneği ile mekana daha doğal bir görünüm kazandırır. Ahşap kaplamalarda özellikle yerli ağaçlar kullanılır. Bunlar karaçam, ladin, fındık, kiraz ve meşe gibi ağaçlardır. Ahşap lambiri ortamda daha sıcak ve nostaljik bir tarz oluşturarak dağ evi görünümü sağlar. İç ve dış mekanlarda kullanılan lambiri tavan duvar kaplamaları mekanlara doğal, sıcak ve samimi bir hava katar. Ahşaptan yapılan bu tür kaplamalar evinizde temiz bir hissiyat uyandırır. Lambiri üzerine varak uygulamaları da yapılabilir. Odayı daha ihtişamlı gösterir. Metal lambirilere göre daha tasarruflu olan ahşap modeller ayrıca ısı yalıtımı da sağlar. Bir diğer sık tercih edilen ürün çeşidi ise plastikten elde edilenlerdir. Doğal bir atmosfer isteyenler ahşap görünümlü plastikler ile istedikleri havayı yakalayabilirler. Plastik lambiri tavan modeller PVC denilen kaliteli bir maddeden üretilir. Doğal malzeme ile yapılan lambirilerde zamanla aşınma veya bozulma olabilir. Plastik kaplamalar bu yönden daha kullanışlıdır. Bu kaplamalar genleşme ve yıpranma yapmaz, aşınmaya uğramaz. Uzun yıllar ilk günkü kullanım rahatlığını sunar. Plastik lambiriler desenlerine göre pek çok çeşitte olabilir. Mermer görünümlü lambiriler ortama doğal görünümlü taş havası verir. Ahşap görünümlüler sıcak bir etki sağlar. Açık renkte olanlar ise mekanı daha geniş göstermeye yardımcı olabilir. Plastik lambiri 20’lik ve 25 cm’lik gibi büyük ebatlarda bulunabilir. Plastik lambiri ölçüleri isteğe göre ya da 2 veya 3 metrelik boyutlar şeklinde kesilebilir. PVC lambiri su ve neme karşı duvarlarda uzun süre koruma sağlar. Ofislerde, tavan ve duvar kaplamaya elverişlidir. Özellikle balkon, teras gibi dış mekanlarda kullanıma oldukça uygundur.

Lambiri Modellerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Lambiriler iç ve dış mekanların tasarımlarında, kafelerde, balkonlarda ve ofislerde sıklıkla kullanılır. Ahşap modelleri birbirine geçmeli şekilde dizayn edilmiştir. Mekanları hem görsel olarak güzelleştirir hem de işlevsel özelliktedir. Kullanıcıların zevklerine göre her mekana yakışacak lambiri bulmak mümkündür. Oluklu, geniş, dar, balıksırtı, Osmanlı gibi değişik desenlerde kaplama çeşitleri mevcuttur. Evlerde özellikle yemek odalarında, televizyon arkasında veya antrelerde sıklıkla tercih edilir. Doğru uygulama ile ofislerin daha geniş görünmesini sağlayabilir. Bu şekilde daha ferah bir hava yaratır. Kafe, restoran gibi işletmelerde otantik görünümü ile müşterileri cezbeder. Daha samimi ve sıcak bir mekana dönüştürür. Kaplama yanında kullanılacak diğer yapı aksesuarlarıyla şık bir birliktelik yakalayabilir. Taş, mermer, cam ve ferforje gibi ürünlerle tam uyum sağlayarak dekorasyon tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olur. Mekanlara doğru adımlarla kaliteli bir görünüm sunar. Kaplamalar ile mekanlarda çeşitli illüzyonlar yapılabilir. Eğer odanız biraz darsa açık renkli veya PVC modelleri kullanarak daha geniş gösterebilirsiniz. Karanlık bir etki bırakmaması için kaplamalar doğru renkte seçilebilir ve doğru cila uygulaması yapılmalıdır. Plastikten üretilen modeller daha canlı ve parlak bir tarz oluşturur. Kolaylıkla silinebilme özelliğine sahiptir. Neme ve suya karşı dayanıklı oldukları için herhangi şekilde kabarma yapmaz. Bu yüzden balkon, teras, tuvalet ve banyo gibi mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Farklı alternatifler sunan bu kaplama çeşitlerini hayal ettiğiniz her mekanda kullanabilirsiniz. Sadece yanıcı özelliği kuvvetli olan kaplamaları mutfak gibi mekanlarda tercih etmemelisiniz.

Lambiri Döşeme Nasıl Yapılır?

Duvar lambiri çeşitleri dışında tavanda da kullanılabilen ürünler de kategori içerisinde yer alır. Genellikle ahşap türevi veya ahşap görünümlü bir kaplama kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kaplamalar tavanlarda taşıyıcı katmanlarla birlikte uygulanır. Mekanı daha yüksek göstermek için kaplamaları düşey şekilde tercih edebilirsiniz. Yatay veya çapraz uygulamalar ise mekanı olduğundan daha geniş gösterecektir. Kaplamaların değişik desenlerde sıralanması farklı efekt vererek odalarınızın istediğinizden aydınlık görünmesini sağlayabilir. Düzgün ve pürüzsüz bir uygulama kaplamaların görünümünü etkiler. Bunu için duvarlar veya tavanın düzgün yapıda olması gerekir. Eğrilikler kaplamaları kalitesiz gösterebilir. Bu yüzden eğer uygulama yapılacak yüzey düzgün değilse kaplama öncesi lata uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama ile kaplamanın hem düzgün olmasını sağlayabilir hem de gürültü, ses ve soğuğa karşı bir ön koruma elde edebilirsiniz. Alt zemin hazırlandıktan sonra kaplama uzunluklarına karar vererek işe başlanabilir. Kaplamalar çeşitli uzunlukta olabilir. Genellikle ahşap modeller ince ve uzun görünümdedir. Plastik modellerin ise istenilen boyutlarda kesimi sağlanabilir. Geniş yüzeyler için geniş kaplama isterseniz plastik modelleri kestirmeden kullanabilirsiniz. Çivilerle veya geçirmeli olarak lambiri kaplama istediğiniz mekana kolayca yapılabilir. Lambiri uygulaması dikkat gerektiren önemli bir iştir. Sağlıklı bir kaplama için öncelikle seçilen madde kaliteli olmalıdır. İster PVC ister ahşap veya metal, her kaplama ürünü kaliteli seçenekleri ile kategori içerisinde yer almaktadır. Ayrıca kaliteli ve doğru bir uygulama için malzemelere doğru vernik ve cila uygulaması yapılmalıdır. Bu sayede farklı desenleriyle sunulan kaplamalara güvenle bakabilirsiniz. Cilalanan kaplamanın ömrü uzar ve dayanıklılığı artar. Yıllarca ilk günkü görünümünü koruyabilir. Ana malzemelerin kalitesinden sonra asıl önemli unsur kaplamanın en doğru şekilde yerleştirilmesidir. Duvar ve tavanlarda kullanılan lambiri mekanın yapı aksesuarlarıdır. Saatlerle, tablolarla veya farklı aydınlatıcı aksesuar çeşitleriyle kaplamaların üzerini süsleyerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Islak alanlar için plastik lambiri tercih edebilir ya da daha yalıtımlı bir ortam isterseniz ahşap olan modellere bakabilirsiniz. Lambiri m2 fiyatları ürünlerin hammaddesine, uzunluğuna ve kullanım şekline göre değişir. Ahşap seven kullanıcılar için 1 sınıf çam lambiri fiyatları ve daha fazla ürün çeşidi kategori içerisinde yer almaktadır. Detayları inceleyerek merak ettiğiniz noktaları öğrenebilirsiniz. Dekorasyonun zamansız tercihlerinden olan lambiri modelleri arasından size en uygun ve evinize en yakışan kaplamayı sepetinize anında ekleyerek hızlı alışverişinizin tadını çıkarabilirsiniz.

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91