Kitaplık Dekorasyonu

Kitaplık Dekorasyonu

0 546 670 59 91

Kitaplık için dekorasyon ipuçları 2022 Kitaplık Dekorasyonu için yenilikçi fikirler. Yazımızda yeni yılın dekorasyon trendlerine yer veriyoruz.

İyi bir kitapla kanepede veya koltukta dinlenmek ve birkaç saatliğine kendinizi başka dünyalara daldırmak kadar rahatlatıcı birkaç şey düşünebiliriz. Tüm kitap kurtlarının ve kitap kurtlarının yararına, bu nedenle Kitaplık Dekorasyonu hakkında bir kaç fikir verdik: Bir kitaplığı nasıl dekore eder ve düzenlerim?

Kitaplık Dekorasyonu için genel bir kural yoktur çünkü çeşitli faktörler rol oynar. Raf nerede, ne kadar yer var? Kitaplık Dekorasyonu söz konusu olduğunda kişisel tercihlerden bahsetmiyorum bile. Sadece bu konuda görüşler farklı. Türe göre sıralama muhtemelen en yaygın olanıdır, bunu yazara veya kitap adına göre sıralama izler.

İzmit Kitaplık Dekorasyonu

Hayalinizdeki kitaplığı bize anlatın izmit dekorasyon olarak sizin için imal edelim. İsterseniz masif ağaçtan, isterseniz MDF ya da alçıpan seçenekleri ile en güzel kitaplıkları evinize uygun dekore edelim.

Ama şimdi kitaplık için dekorasyon ipuçlarımıza geliyoruz.

Kitaplık Dekorasyonu Kitaplığı renge göre sıralayın

Renge göre sıralama, bir süredir daha tartışmalı hale geldi. Kitapların rengarenk sırtları gökkuşağı gibi rafa dizilmiş. Bunun avantajları ve dezavantajları var. Renk gradyanı göz üzerinde daha sakin bir etkiye sahiptir ve bakanın bakışını yönlendirir. Bazı şüpheciler, bunun gerçek kitap severler için makul bir organizasyon olarak söz konusu olmadığını düşünüyor çünkü doğru kitabı hemen seçemezsiniz. Bununla birlikte, birçok insan görsel olarak etkilenir ve bazen yazar veya başlıktan ziyade okumanın kapağını hatırlayabilir.

Yanlış da doğru olabilir

Kitap raflarında başka bir renk şeması giderek daha sık ortaya çıkıyor: kitaplar arka yerine kitap bloğu öne bakacak şekilde duruyor. Yani başlık yerine sayfaları görebilirsiniz – birisi tekrar kitap gökkuşağının saçmalık olduğunu söylemeli. Bu, belirli bir kitabı bulmak gerçekten zor olsa da, bazı insanların kitaplarını bu şekilde düzenlemesinin bir nedeni var. Kitap bloğunun beyaz ve giderek sararan sayfaları, hepsi aynı renk ailesinde hareket ettiğinden görsel olarak sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Diğer derecelerde, gözün görecek çok şeyi vardır ve sürekli dolaşıp durur. Bu burada olmaz. Sonuç olarak, düzenleme daha uyumlu görünüyor – daha az pratik olsa da. Tek renkli bir görünümden hoşlanan herkes için mükemmel.

Kitaplık Dekorasyonu

Karmaşık değil, yaratıcı Kitaplık Dekorasyonu

Başka bir deyişle: kitapların arasında veya rafın üzerinde bulunan sanat eserleri ve baskılar ifade parçaları haline gelebilir. Kitaplığın içindeki veya üzerindeki sanat, kitapların renk düzenini aldığında özellikle uyumlu görünüyor. Genel olarak özel yaşamda sanat birçok yerde gözlemlenebilen güncel bir akımdır. İnsanlar genç ya da daha az tanınan ancak gelecek vaat eden sanatçıların eserlerini satın alır ve böylece kendi küçük sanat koleksiyonlarını oluştururlar. Kimileri sanat baskılarını, kimileri heykelleri, kimileri ise müze kalitesinde imzalı fotoğrafları tercih ediyor. Ne topladığınız gerçekten önemli değil, sadece sanata layık bir “çerçeve” vermeniz önemlidir. Cömert raf duvarları bunun için idealdir.

Bir kitap deposundan daha fazlası Kitaplık Dekorasyonu

Kitaplıklar adından da anlaşılacağı gibi çok yönlüdür. Dergiler, aksesuarlar ve oyuncaklar tıpkı Wikipedia’nın selefi Brockhaus gibi rafta saklanabilir. İç mekan bitkileri veya sevilen vazo koleksiyonu da rafa çok yakışıyor. Ya da mutfağa bir raf koyabilir ve yemek kitaplarının yanına tencere tava koyabilirsiniz. Genel olarak, kitaplık için dekorasyon ipuçlarımız için aşağıdakiler geçerlidir: her şey karışımda. Açık kitaplıkta hoşa giden veya güzel bir şekilde sahnelenmesi ve sunulması gereken her şeye izin verilir.

Daha az, daha çoktur…

… ya da değil Kitaplık Dekorasyonu

İç mimarlar arasında gevşek bir kural vardır: üçte bir kitap, üçte bir aksesuar ve üçte bir boş alan. Yapılabilir, olmak zorunda değil. Çok fazla kitabınız varsa, rafta daha fazlasını saklayabilirsiniz, sonuçta bu öncelikle depolama alanı ile ilgilidir. Bu nedenle şunu söyleyebiliriz: kitapların üçte ikisi rafta ve geri kalanı dekorasyon ve “hava” için bölünecek. Ancak reçel dolu bir kitaplığın da çekiciliği vardır.

Destek olarak yığınlar

Görsel bir denge için kitapların yarısından biraz daha azını yatay olarak istiflemeniz ve kitaplığa ayırmanız tavsiye edilir. Sonuç olarak, çok abartılı veya çok bilgiç görünmüyor. Güzel bir yan etki: kitap yığınları aynı zamanda kitap ayracı görevi görür, böylece dikey kitaplar devrilip raftan düşmez.

Bu arada:

Kitaplık Dekorasyonu Raftaki okunmamış kitapların sıraları kimseyi utandırmak zorunda değil. Çok az kitap kurdu ve koleksiyoncu, raflarını doldururken seçtiklerini sergilemek ister. Daha ziyade planlı bir merak olarak yorumlanabilir. Hâlâ okumak istiyorsunuz, vakit bulamadınız veya okumaya “hazır” değilsiniz. Bu kimse için rahatsız edici olmak zorunda değil. Yazar Umberto Eco’nun yaşamı boyunca 30.000’den fazla kitap biriktirdiği söyleniyor. Tamamen matematiksel bir bakış açısından, hepsini okuması neredeyse imkansız. Ancak her zaman referans veya ilham kaynağı olarak kullanıldılar.

Bu nedenle, ayırma, yeniden düzenleme ve toz alma dahil olmak üzere hafta sonu için bir sonraki raf yenileme kampanyasını şimdiden planlıyoruz. Çünkü açık kitaplıklarda bu da eksik olmamalı.

izmit çelik kapı

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91