İzmit Lambiri tavan

izmit Lambiri tavan

0 546 670 59 91

İzmit Lambiri tavan işlerinizi İzmit Dekorasyon olarak Kocaeli ilçelerinde ve İzmit’te kaliteli işçilik, kaliteli malzeme ve uygun fiyat prensibiyle üstlenmekteyiz.

Dekorasyon açısından son dönemin trendleri arasında yer alan tavan lambiri, hem güzel görünümü hem de uygulamasının kolaylığı bakımından sıkça tercih ediliyor. Peki tavan lambiri nedir? Tavan lambiriler nasıl uygulanır ve hangi malzemeler tercih edilir? İşte tavan lambiriler hakkında bilinmesi gerekenler.

Dekorasyon uygulamalarında güzel görünüm kadar iç yalıtım da bulunur. Bina içlerinde yapılan dekorasyon işlemlerinde bu amaçla son zamanlarda, tavan lambiri uygulaması tercih edilmektedir. Son dönemin trend uygulaması olan tavan lambiriler, duvar ve tavan bölümleri için uygun olan malzemelerle kaplanmasıyla elde edilir. Yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de tercih edilen tavan lambiri dekorasyon, uygulama açısından da kolay oluşundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Görünüm açısından oldukça dikkat çekici ve estetik duran tavan lambiriler aynı zamanda, ses ve ısı yalıtımı açısından da oldukça uygundur. Maliyeti düşük olan tavan lambiriler, uzun süre boya, badana istememesinden dolayı da idealdir. Peki tavan lambiriler için hangi malzemeler kullanılır?

Lambiri tavan – Tavan Lambiri Nedir?

İnşaat sektöründe güzel bir görüntü elde edebilmek önemlidir. Bu güzel görüntünün de elde edilmesi için özel çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Dekorasyon çalışmaları ağırlıklı olarak güzel görüntü elde edebilmek için yapılmaktadır. Bunun yanı sıra dekorasyonun yalıtım amacı da bulunmaktadır. Özellikle bina iç kesimlerinde yapılan dekorasyon işlemlerinin en sık karşılaşılan tavan lambiri uygulamasıdır. Tavan lambiri uygulaması binaların tavan ve duvar kısımlarının uygun olan malzeme ile kaplanması şeklinde elde edilmekte olan bir dekorasyon işlemidir. Pek çok kişi ev ve iş yerlerinde talep ettikleri güzel ve estetik ortamı elde edebilmek için bu uygulamayı yaptırma yolunu seçmektedir. Bu uygulama estetik görüntünün yanı sıra yalıtım olarak destekleyici olabilmesi için yapılmaktadır. Ses ve ısı yalıtımına destek sağlayıcı malzemeler seçildiğinde tavan lambiri uygulaması maliyetleri oldukça düşürdüğü görülmektedir. Bunun yanı sıra bu uygulamayı yapılmış olan ev ve iş yerlerinde seçilen ürünlerin türlerine göre uzun süre boya ve badana maliyeti oluşmayacaktır.

izmit Lambiri tavan

Tavan Lambiri İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Tavan lambirinın uygulaması için farklı ürünler tercih edilebilmektedir. Kullanıcılar kendi tercihlerine göre diledikleri malzemeyi seçerek uygulamasını yaptırabilirler. Tavan lambiri uygulaması için en çok tercih edilen ürün ağaç ve ahşaptır. Özellikle estetik olarak güzel bir görüntü elde edilmesi için ağaç ürünlerin kullanımı öne çıkmaktadır. Ahşap ve ağaç dışında tavan lambirinın uygulaması için metal, plastik ve taş gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Plastik tavan lambiri sistemi uygulama olarak kolay bir sistemdir. Ancak bu sistem seçilecek metal bakımından hem ağır olması hem de maliyetli olması nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Yine aynı şekilde taş malzeme kullanılarak yapılan tavan lambiri uygulaması da bulunmaktadır. Özel olarak seçilen taş malzemeler tavan lambiri uygulaması için işlemden geçirilerek kullanılabilir hale getirilmektedir.
Tavan Lambirının Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavan lambiri sistemlerinin uygulaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle uygulanacak bu sisteminin ortamı daha yüksek göstermesi isteniyorsa paneller düşey birleşim şeklinde bir araya getirilmelidir. Uygulamanın mekânı daha geniş göstermesi isteniyorsa döşemeler ve kaplama malzemeleri yatay ya da çapraz şekilde yerleştirilmelidir. Uygulamanın yapılacağı ev ve iş yerinin daha ferah olması isteniyorsa da buna uygun renkte malzeme seçilmelidir.

Ahşap Tavan Uygulaması

Tavan lambiri uygulamalarının içerisinde en çok tercih edilen malzeme ahşap ve ağaç malzemedir. Ahşabın ve ağacın estetik olarak güzel ve beğenilen yapısı sayesinde pek çok kişi ağaç malzeme tercih etmektedir. Bu uygulama için en çok tercih edilen ağaçlar kızılçam, sarı çam, karaçam ve ladindir. Bunların dışında görünüş olarak beğenilen ve dayanıklı olduğu bilinen ağaçlar tavan lambiri uygulaması için kullanılabilecektir. Ahşabın ve ağacın sıcak görüntüsünün yanı sıra doğru şekilde yapılan uygulama ile uzun süre bu kaplamalar kullanılabilecektir.

TAVAN LAMBİRİ UYGULARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tavan lambiri uygularken, mekanın daha yüksek gösterilmesi için paneller, düşey şeklinde bir araya getirilmelidir. Geniş gösterim açısından ise döşeme ve kaplama malzemeleri, yatay ve çapraz yerleştirilmelidir.

TAVAN LAMBİRİ İÇİN KULLANILAN MALZEMELER

Tavan lambiri uygulamaları için farklı malzemeler tercih edilir. Bu dekorasyonun en büyük avantajı, istenilen malzemenin rahatlıkla kullanılabilir. Bu uygulama için çoğunlukla ağaç ve ahşap ürünleri tercih edilir. Özellikle estetik görünüm açısından ağaç ürünleri, ön plana çıkmaktadır. Kızılçam, sarıçam ve ladin ağaçları en çok kullanılan ağaç türüdür.

Uygulama gerçekleştirilirken; plastik, taş ve metal metal, plastik ve taş gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Bu işlemler içerisinde plastik tavan lambiri daha çok kullanılır çünkü uygulaması kolaydır. Ancak mermer ve taş tavan lambiriler, maliyet açısından çok fazla tercih edilmemektedirler.

İzmit Lambiri tavan fiyatları için lütfen bizi arayınız.

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91