İzmit Duşakabin

İzmit Duşakabin

0 546 670 59 91

İzmit’te en Ucuz Duşakabin fiyatları ve en kaliteli duşakabin modellerinin nakliyesi ve montaj işlemini firma personeli ile ücretsiz yapmaktadır, İzmit Duşakabin.

Kocaeli izmit Duşakabinci

Firmamız Kocaeli izmitte duşakabin arayan herkese, kaliteli hizmet uygun fiyat avantajları ve bol çeşit seçeneği ile hizmet vermektedir. Her banyo ölçüsüne uygun özel ölçülerde imalat yapmaktayız.

Firma mızdan satın alınmış olan tüm ürünlerde ön keşif, Nakliye ve montaj hizmeti vermekteyiz. Ayrıca 2 yıl işçilik garantisi de verilmektedir.

Her banyo ölçüsüne ve bütçeye uygun duşakabin modelleri satışı yapan firmamız, en uygun fiyatlı olarak mika camlı alüminyum profilli duşakabin satışı yapmaktadır.

İzmit Duşakabin

Teknesiz Duşakabin

Duş kabinlerinin banyo dekorasyonlarının en temel unsuru olduklarını hepimiz biliyoruz. Bugün çok çeşitli model ve malzeme ile üretilmiş oldukça geniş bir duşakabin mevcut. Her tür mimariye, farklı boyutlara, farklı estetik özelliklere uyum sağlayabilen duş kabinlerinin pek çok farklı rengi, çeşidi ve modeli bulunuyor. Köşe duşakabinler, sürgülü kabin kapıları, cam duşakabinler, plastik duşakabinler, akrilik duş teknesi modelleri, metal aksamlar, küveti de içeren duş kabin modelleri.. Duş kabini denilince de akla her zaman duş teknesini de içeren donanımlı duşakabin modelleri akla geliyor. Duş teknelerinin sınırları belirleyen ve duşakabin kapılarının kolayca ve pratik bir şekilde oturmasını sağlayan pratik özellikleri onları uzun yıllar boyunca hayatımızdaydı. Ancak son yıllarda başka türlü tasarımların daha çok ön plana çıktığına tanık oluyoruz: Teknesiz duşakabin…

Teknesiz olan duşakabinlerin tercih edilmesinin pek çok nedeni var. Duşakabin teknesi modellerini de kapsayan tam donanımlı duş kabinlerini banyoya monte etmek için zeminin çoğu zaman yükseltilmesi, su gider bağlantılarının yapılması ve teknenin zemine tam oturacak şekilde sabitlenmesi gereklidir. Bu da iyi bir ustalık gerektiren bir işlemdir. Heleki herhangi bir usta ile anlaşmak istemezseniz durum daha zor olacaktır. Ancak yalnızca kapı ve eşik uygulaması ile teknesiz duşakabin tasarımları bu yönden çok daha avantajlıdır. Hazır duş teknesi kullandığımız bir banyo dekorasyonunda projeyi duşakabinin belirlediği ölçümlere uydurmak zorundayızdır.

Ancak duş teknesinin olmadığı bir tasarımda duş alanı için ayrılacak bölmek tamamen sizin elinizde. Teknesi olmayan duşakabinlerin daha sağlıklı bir ortam oluşturduğunu da söyleyebiliriz. Düz zeminli bir banyo çok daha kolay silinecek, yıkanabilecek ve kir ve mikropların saklanmasını sağlayacak kör noktaları barındırmayacaktır. Teknesiz duş kabinlerinin küçük banyolar için ideal olmalarının nedenlerinden biri, sınırlarını kendi istediğimiz boyutlara göre belirleyebiliyor olmamızdır.

Teknesiz duşakabin, yeni nesil banyoların en görünüm hem de sağlık açısından sıklıkla tercih ettiği bir duşakabin modelidir. Extra hiç bir hizmet almak zorunda bırakmayan işçiliği ile diğer duşakabin modellerine göre pek çok avantajları bulunur. Ayrıca istediğiniz tarzı elde etmek teknesiz duş alanlarında çok daha kolay.

Tekneli duşakabin

Banyo dekorasyonu en az salon dekorasyonu kadar büyük önem taşımaktadır. Banyolara uğramadan bir gün geçirmemiz mümkün değildir. Bu yüzden bu kadar sık kullanılan bir alanın dekorasyonuna büyük önem gösterilmektedir. Banyo dekorasyonunun en önemli ögesi şüphesiz duş kabinleridir. Bugünlerde sıklıkla kullandığımız duş kabinleri artık her banyoya uygun tasarımıyla karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen banyoda kare, dikdörtgen, teknesiz, tekneli duşakabin çeşiti ile karşılaşmak mümkün. Burada önemli olan kısım, hangi banyoya hangi duşakabin çeşidini kullanmamız gerektiğidir. Buna karar verebilmek için bir mimarla veya duşakabin konusunda deneyimli mağazalar ile görüşebilirsiniz.

Günümüzde duşakabinler için tartışmalı bir konu bulunur. Banyolarda hangi duşakabin modelinin kullanılması gerektiği büyük bir tartışma konusudur. Peki sizler banyolarda hangisini kullanırsınız? Tekneli duşakabin mi yoksa teknesiz duşakabin mi? Bir kaç yıla kadar bu soruyu sormak neredeyse imkansızdı. Çünkü teknesiz duşakabin diye bir kavram hayatımıza girmemişti. Tüm duşakabin çeşitleri tekneli olarak evlerimizi gelirdi. Haliyle kişiler bu modele evlerinde yer verdikleri için teknesiz duşakabin kullanımı hakkında bir bilgileri de yok. Teknesiz duşakabinler hakkında bilgi almak isterseniz “Teknesiz Duşakabin” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Biz bu yazımızda duşakabin ailesinin büyük bir çoğunluğunu oluşturan teknelerden bahsedeceğiz.

Jakuzi

Evlerimizde gerek tek kişi olarak gerekse çift kişi şeklinde kullanabileceğimiz imkanlarımız bulunmaktadır. Filmlerde gösterilen o lüks ve pahalı görünümlü eşyalara veya döşemelere cüzi ücretler ödeyerek sahip olunabilmesi de mümkündür. Bununla birlikte alınan bu jakuzilerin evlere yerleşmesi de çok kolay olur. Eğer evinizde yer müsait değilse bile köşeye monte ettirebilir yada müsait ise düz jakuzi ile de bu imkanlara sahip olabilirsiniz.

izmit jakuzi

Duşakabin teknesi

Duşakabin teknesi banyolarda bir köşede bulunmaktadır. Duşakabin teknelerinde banyo yapılmaktadır. Bu tekneler banyonun bir köşesine yerleştirilmektedir. Fazla bir yükseklikleri yoktur. Çoğu zaman küçük olan banyolarda küvet yerine duşa kabinler kullanılmaktadır. Bunun yanında çocuk, yaşlı ve engellilerin duşakabin kullanması çok daha kolay olmaktadır. Duş tekneleri fazla derin ve yüksek özelliğe sahip değildir. Bunlar içerisinde duş alma işlemi gerçekleştirilir. Küvet bulunmayan banyolarda genellikle duş tekneleri bulunmaktadır. Duş tekneleri pek çok malzemeden üretilebilmektedir. Seramik, kompozit, akrilik, çelik malzemelerden üretilmiş duş tekneleri bulunur. Her malzemenin farklı bir özelliği bulunmaktadır.

Tekneli duşakabin, duşakabin camlarını arasında kalan ve belirli bir yüksekliği olan duşakabin çeşididir. Küçük veya büyük her banyoda rahatlıkla tercih edilmektedir. Kullanım açısından oldukça rahat ve sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Sizde duşakabin modelleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Banyo tasarımlarında görünüm ve kullanımı belirleyen belli başlı unsurlar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:Lavabo, klozet ve tabii ki duşakabin ve duşakabin teknesi. Eskiden banyolarda küvet kullanımına daha sık rastlansa da bugün modern evlerde genellikle duşakabin modelleri ile karşılaşıyoruz. Çağın pratiklik ve hız anlayışına uyumlu konforlu duşakabin modelleri her geçen gün daha da gelişiyor ve zenginleşiyor. Bu da banyo alanında bir tadilat yapmayı düşünenler de genellikle hangi duşakabin modelini seçecekleri konusunda kararsızlığa düşüyorlar. Duşakabindeki modellerin bu kadar fazla olması seçim konusunda işi zorlaştırıyor olsa bile her eve uygun bir modelin bulunabilmesi avantaj sağlıyor.

Duşakabinler genellikle banyoda bulunan iki duvarın kesiştiği yer belirlenerek konumlandırma işlemi yapılır. Eğer banyo çok büyük değilse ve küçük bir alan ayrılmış ise buğulu olan yani cam kadar net görünümlü olmayan kabinler küçük banyo alanlarının daha dar görünmesine sebep olur. Küçük banyoları düşünürsek maksimum yer tasarrufu ile en verimli kullanım alanını oluşturan duşakabin modelinin oval kabinler olduğunu söyleyebiliriz. Bu cam kapaklı oval kabin, en küçük banyolarda bile oldukça geniş ve ferah bir görünüm ve kullanım sunuyor. Küçük banyolara konumlandırılacak olan duşakabinlerin bir parçası olan duşakabin teknesi de daha küçük olacaktır. Zaten bu yüzden oval duşakabinlerin modeline ve şekline göre tasarlanmaktadır.

Bugün birçok kişiden duşakabini tarif etmesini istesek eminim pek çoğu tekneli duşakabini tarif eder. Pek çok evde karşılaştığımız duşakabin modeli de zaten teknelidir. Bu yüzden duşakabin alırken en çok sorulan sorulardan biri de duşakabin teknesi nasıl olur, sorusudur. Duşakabin camları özellikle su ve kireç lekelerinden dolayı biraz zorlu bir temizleme bölgesidir. Duşakabin temizliğini biri banyodan çıktıktan hemen sonra yaparsanız kirler buharın etkisiyle yumuşayacağı için işiniz kolaylaşacaktır. Banyo temizleyiciler yardımıyla tekneyi temizlemek faydanıza olacaktır.

Duşakabin teknesi, duşakabinler için önemli yapı elemanıdır. Banyo zeminine bir yükselti ya da duş teknesi koyularak yapılan duşakabinler, tekneli duşakabin olarak bilinir. Eğer banyonuzu değiştirmek, duşakabin yenilemesi yapmak veya yeni nesil bir duşakabine ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aynalı duşakabin

Banyolar her zaman şık ve dekoratif görünen hijyenik alanlardır. Bu nedenle dekore edilirken mutlaka titiz bir şekilde dekore edilmesi ve duşakabin modelinin banyo ile uyumlu olması gereklidir. Banyonuzu çok daha kullanışlı hale getirecek bir aksam da duşakabindir. Duşakabinler duş sırasında dışarı su sıçramasını engellediği için banyonuzun uzun süre daha sağlam ve temiz kalmasını sağlar. Banyo duşakabin modeli seçerken ölçülerinin yanı sıra kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gereklidir. Aynalı duşakabin, polietilen duşakabin veya ahşap duşakabin modelleri arasından banyo dekorasyonunuz ile uyumlu bir model seçtiğinizde harika bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz. Duş modelleri birbirinden şık modeller olmakla birlikte banyo ölçünüze göre de tasarlanabilen modellerdir. Duşakabin modelleri seçerken aynı zamanda banyo aksesuarlarını da dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.

Duşakabinlerin iç kısmı sürekli su ve su buharı ile temas halinde olduğundan küf ve spor oluşumu için ideal alanlardır. Bu nedenle iç yüzeylerde kullanılacak döşeme malzemelerini seçerken kalitesine ve sağlamlığına dikkat gerekir. Nem tutmayan, su kaydıran ve anti-bakteriyel özellikte döşeme ve seramikler duş için harika seçim olacaktır. Banyolar, evin diğer alanlarına göre daha küçüktür. Dolayısıyla yerleşim planı yapılırken, fonksiyonel unsurlar göz önünde bulundurmak gerekir. Aynalı duşakabin kullanımı, özellikle modern banyolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Günlük rutinlerde kullanımı hem pratiktir hem de çabucak yıkanıp çıkabilme olanağı sağlar.

Hayatınızı kolaylaştıran kullanım özellikleri, oyalanmadan banyo ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlar ve vakit kaybını önler. Alan kazandıran ve kullanım kolaylığı sağlayan banyo elemanları için uygulanacak stile göre kararlar alabilirsiniz. Duşakabin modellerini farklı stil ve tarzlarda bulabileceğiniz gibi, aksesuar detaylarıyla uygulanacak stile göre uyum sağlayan çözümler üretebilirsiniz. Ferah ve iç açıcı bir banyo için cam duşakabin modelleri derinlik katan unsurlarıyla son derece kullanışlıdır.

Aynalı duşakabin, küçük banyolara derinlik katan tarzda tasarlanmıştır. Buzlu camlardan mat renkli ya da şeffaf camlara alternatif materyallerle banyonuzu özel hale getirebilirsiniz. Duş tekneleri için ebatlar belirlenmeden önce banyonuzun kullanım alanını ölçülendirerek netleştirmeli ve aynı zamanda sirkülasyonun sağlandığı geçiş alanlarını plana dahil etmelisiniz.

İzmit Duşakabin çeşitleri

Evimizde ve odalarımızda dekorasyon yapmak istediğimizde bazı noktalara dikkat ederi. Bu noktalardan biri tabi ki evimize nasıl bir dekorasyon fikrini uygulayacağımız olacaktır. Evimize hangisi yakışır ya da hangi tarzlar bize uyumlu diye düşünüp dururuz. Aynı işlemi banyo dekorasyonu içinde gerçekleştiririz. Yorgunluğumuzu atmak için en çok banyoları tercih ederiz. Bu yüzden dekorasyona oldukça önem veririz. Dekorasyonu yaparken dikkat ettiğimiz bir diğer nokta satın aldığımız ürünlerdir. Bu ürünleri birleştirerek tam bir dekorasyon elde etmiş oluruz. Bu ürünlerin seçimi tıpkı dekorasyon fikrini seçimi gibi oldukça zorludur. Fayans modelleri, duşakabin çeşitleri, dolap renkleri gibi dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Bizler bu yazıda duşakabinler ve onların çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz.

Banyolara elimizi ve yüzümüzü yıkamaktan sonra en çok tercih ettiğimiz konu banyo yapmaktır. Sabah kalkınca, işten gelince ya da herhangi bir davete giderken sık sık duşumuzu alırız. Duş alma işlemini duşakabin, küvet ve ya jakuzi gibi ürünlerin yardımıyla gerçekleştiririz. Saydığımız ürünlerden en çok kullanılanı ve en sık denk geldiğimiz tabii ki duşakabinlerdir. Önceleri bu kadar sık tercih edilmediği için pek fazla çeşitini göremeyiz. İlk yapılan ve evlerde en sık karşılaştığımız duşakabin çeşitleri tekneli olanlardır. Tekneli duşakabinden kastığımız, belirli bir yüksekliğe çıkmamızı sağlayan ve ayak baktığımız alanlardır.

Diğer bir çeşit ise tekneli duşakabinin tam tersi olan teknesiz duşakabindir. Tekneli duşakabin ise alt tarafında haznesi bulunmayan bir türdür. Evlerde ve banyolardan en çok teknesiz duşakabin tercih edilmiştir. Bunu sebebi hem teknesiz duşakabinin yeni türemesinden hem de pek kullanışlı olmadığı içindir. İnsanlar açısından kullanışlı görülmemesinin sebebi, alt haznesi olmadığından alttan su kaçıracağı düşüncesidir. Ama durum böyle değildir. Teknesiz duşakabinler özel malzemeden yapılmış olmasıyla böyle bir ihtimali ortadan kaldırır. Oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi şekilleri ile de birbirinden ayrılır. Banyoların yapısına göre şekil tercihi yapılmaktadır.

Duşakabin çeşitleri, her eve ve her banyoya göre uygun yapıda üretilmiş ve üretilmeye devam etmektedir. Tüm duşakabin ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Yeni ve En Kaliteli Duşakabinler

Birbirinden güzel ve kullanışlı temperli cam duşakabinler en çok tercih edilen modeller arasındadır. Her zevke göre kumlama cam desenleri ile oval, kare ve dikdörtgen duşakabinler adeta göz doldurmaktadır. Pivot menteşeli kapılı olanlarda ise oldukça fazla çeşit bulunmaktadır.

 

Kocaeli İzmit Duşakabin Modelleri

2022 Duşakabin Modelleri

2022 Duşakabin Modelleri

İzmit Duşakabin Modelleri

 

Kocaeli Duşakabin Modelleri

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91