Evinizi dekore ederken yapılan hatalar

0 546 670 59 91

Evinizi dekore ederken yapılan hatalar. En yaygın 7 hata ve bunlardan nasıl kaçınılır?

Evinizi dekore etmeyi seviyor musunuz, ancak sonuç asla hayal ettiğiniz gibi olmayacak mı? Dekoratif eşyaları ele alırken en büyük hataları ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi ortaya koyuyoruz.

Ancak siz yine de işin içinden çıkamıyorsanız profesyoneş bir yardım almanızı öneririz. Bu durumda izmit dekorasyon olarak her zaman yanınızdayız.

 

1. Rastgele bir alışveriş listesi

Çoğu insan alışveriş yaparken ilk hatayı dekorasyon yaparken yapar. Hangi görünüme gitmek istediğinizi önceden düşünmezseniz, alışveriş yaparken kısa sürede bunalırsınız ve birkaç stili birleştirirsiniz.

Uyumlu bir genel görünüm için, hangi odayı nasıl tasarlamak istediğinizi, neye ihtiyacınız olup neyin olmadığını dikkatlice düşünmenizi öneririz.

2. Pratik ev yardımcıları tarzı mahvediyor mu?

Daire mükemmel bir şekilde döşenmiştir, ancak parlak renkli bulaşık bezleri, baskılı deterjan şişeleri ve hoş olmayan kesme tahtaları genel resmi bozuyor mu? Sorun yok.

Bulaşık deterjanını ve sabunları nötr pompalı şişelere aktarın, gıda paketleri için güzel saklama kavanozları satın alın, yumuşak renklerde çay havluları satın alın ve örneğin nötr ve modern mermer görünümlü kesme tahtaları var. Günlük nesneler de harika görünüyor.

3. Daha azı daha fazladır

Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, aynı şey dekorasyon için de geçerlidir: daha azı daha fazladır. Çok fazla dekorasyon, bir daireyi hızlı bir şekilde önemsiz bir dükkan gibi gösterebilir.

Güzel bir halı, bakımı kolay birkaç ev bitkisi, duvarlardaki resimler ve farklı malzemelerden yapılmış yastıklar temeli oluşturur. Birkaç özel ve kişisel ayrıntı ekleyin – bu genellikle yeterlidir.

4. Sipariş, fark yaratır

Dekorasyonla uğraşırsanız, ortalıkta dolaşan kablo karmaşasından ve duvar raflarının dağınıklığından faydalanamazsınız.

Örneğin  ortalıkta dolaşan kabloları veya diğer kaosları saklayabileceğiniz özel dekoratif sepetler bulabilirsiniz.

Bu arada: Sadece pratik değiller, aynı zamanda harika görünüyorlar.

5. Renk konseptine dikkat edin

Mobilya ve aksesuarlar tonda gelmemelidir, aksi takdirde çabucak tek tip hale gelirler. Öte yandan, çok fazla renk seçerseniz, kaotik görünüyor.

İpucumuz: Önceden bir renk ailesi seçin ve farklı renk tonlarında mobilya ve dekorasyon satın alın. Yani konsept tutarlı görünüyor ve yine de sıkıcı değil.

6. Rahatsız ışık

İstasyon salonu atmosferinde yaşamak istemiyorsanız, günlük hayatta sadece tavan lambasını ara sıra açıp zemin ve masa lambalarına odaklanmalısınız. Dolaylı ve bastırılmış ışık, rahat bir atmosfer yaratır ve odaya daha fazla derinlik verir. Parlak seviyorsanız, farklı küçük ışık kaynaklarını birleştirebilirsiniz.

7. Yalnızca trendlere göre ayarlayın

2022’in canlı trendlerine bakarsanız ultraviyole, pembe altın, kadife ve etnik desenlerin önüne geçemezsiniz. Evinizi dekore ederken bunu bir rehber olarak kullanabilirsiniz.

Ancak dikkatli olun: trendler her yıl değişir. Yani buna çok fazla odaklanırsanız, kişisel bir tesisiniz olmayacak ve şüpheniz varsa, gelecek yıl tekrar kurarsanız iki kez ödeme yapmanız gerekecek. Bu nedenle, özellikle yatak, kanepe veya dolap gibi pahalı satın alımlar söz konusu olduğunda, zamansız temel öğelere odaklanmak mantıklıdır. Burada beyaz, gri veya siyah gibi doğal tonlara kolayca geri dönebilirsiniz. Vazolar, halılar, yastıklar, resim çerçeveleri veya lambalar ise modern vurgular oluşturabilir. Daima kendi tarzınıza sadık kalın.

 

0 546 670 59 91

İZMİT DEKORASYON

Kocaeli İzmit Dekorasyon olarak anahtar teslimi dekorasyon ve tadilat işlerinizi profesyonel kadromuz ile yapmaktayız

Günün her saatinde bizi arayıp bilgi alabilirsiniz

0 546 670 59 91